Kedy príde partnerská kríza

Autor: Pedro Oravec | 20.8.2013 o 21:55 | Karma článku: 7,72 | Prečítané:  1174x

Krízu vo vzťahu nečakajte vtedy, ak ste po krk namočený v riešení bežných rodinných problémov. Keď máte s partnerom aspoň dve deti, obidvaja pracujete, riešite problémy so staršími rodičmi a ešte k tomu, napríklad, obnovujete byt alebo staviate dom, alebo ste namočení v inom shite. Tak vtedy spravidla problémy so vzťahom neprídu. Nemáte na ne čas ani vy, ani váš partner. Ste radi, keď po celodennej šichte v práci stihnete vybrať deti zo škôlky alebo porozvláčať ich po záujmových krúžkoch, navariť rodine, prebaliť invalidnú svokru a vybaviť na víkend remeselníka od vody či plynu. A o pol dvanástej padnete do postele ako zabití s vyhliadkou na ďalší takýto úspešný deň.

Vtedy sa neviete dočkať toho, keď deti podrastú, tešíte sa na to, že ukončíte rekonštrukciu alebo na to, že dostaviate dom, a že vaše problémy skončia a vy si konečne vydýchnete. Že konečne budete mať pokoj. Vtedy si myslíte, že horšie už nebude. ALE BUDE. Práve vtedy, keď vaše „problémy“ skončia, tak sa skutočné problémy iba začnú. Jedného pekného dňa budete mať zrekonštruované, dostavané, a deti budú už akosi „na poriadku“. Neznamená to ešte, že sa budú vedieť uživiť (táto kríza príde neskôr), teraz stačí len to, že nastane akýsi stav pokoja, určitá stabilita s deťmi, napríklad, že už sú všetky aspoň na základnej škole. Rodina i partnerstvo v rámci rodiny fungujú na základe akéhosi mechanizmu, každý už vie „odkiaľ pokiaľ“, pozná svoje práva a povinnosti a vie čo si môže dovoliť, resp. čo mu partner bude tolerovať.

Práve vtedy, keď vaše „problémy“ skončia, tak sa skutočné problémy iba začnú.

A vtedy to iba začne. Budete mať zrazu priveľa voľného času. A jeden z vás, prípadne aj obaja, sa začnete nudiť. Všetko predsa funguje akosi „samo“, ale zároveň nie je žiadna vyhliadka na to, že by sa to mohlo zmeniť. Nastupujú stereotypy, a tie ubíjajú lásku. Motivácia sa vytratila, partnerský život zovšednel, sex stratil čaro, impulzy vychladli, iskry zhasli. Dostavujú sa pocity nenaplnenia, frustrácie, nudy, odcudzenia. A začnete „vymýšľať“.

Takže buďte radi, kým máte „problémy“ a buďte za ne vďační. A držte si tie „problémy“ tak dlho, ako sa len dá. Lebo keď skončia problémy, to sa PROBLÉMY iba začnú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Výbuchy po futbalovom zápase v Istanbule zabili 29 ľudí

K explóziám došlo hodinu po zápase medzi Besiktasom a Bursasporom.

EKONOMIKA

Technic sa nedá naučiť. Ako sa učiteľ stal dizajnérom Lega

Rád si z lega skladal veci, na ktoré nemal návod.

DOMOV

Smer chce byť politicky nekorektný aj robiť poriadky v osadách

Novými podpredsedami sú Blanár a Žiga.


Už ste čítali?