Nezištná rada bratislavským adeptom komunálnej politiky

Autor: Pedro Oravec | 17.8.2014 o 20:17 | (upravené 17.8.2014 o 20:25) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  535x

Komunálne voľby sa blížia závratným tempom a spolu s tým určite rastie aj potreba vašej prezentácie akýmkoľvek spôsobom dvíhajúcim vaše volebné preferencie. Už sa zurnieva!

Vážení kandidáti na primátorov, starostov a poslancov každého kúta Bratislavy, iste i vy pri hľadaní vhodných „komunikačných kanálov“ nájdete aj bilbordy, megabordy a iné pochúťky bratislavského urbanizmu. Viem si však predstaviť aj kampaň bez bilbordov. Mohli by ste sa napríklad vedome kampane na bilbordoch vzdať a povedať ľuďom/voličom všetkými inými prostriedkami komunikácie, že nebudete využívať prostriedok, proti ktorému sami bojujete, pretože by ste to považovali za konflikt záujmov. Myslím, že je dostatok aj iných spôsobov, ktorými môžete osloviť svojho voliča: TV, rozhlasové stanice, internet, noviny, časopisy, letáky... 

Nuž, toto je zrejme utópia. Skúsme to teda inak. Pretože v Bratislave máme bilbordové eldorádo eufemisticky nazývané „reklamný“ alebo „vizuálny smog“, bolo by načim sa zamyslieť, ako spojiť nepríjemné s neužitočným a spolu s využitím týchto reklamných nosičov „odkomunikovať“ aj niečo pozitívne.

Napríklad takto: vaša oduševnená a ustarostená tvárička na bilborde (v časti mesta, kde by podľa vás bilbordy byť nemali), ale napríklad s týmto textom: "Na tomto bilborde ma vidíte poslednýkrát. Ak získam vo voľbách vašu dôveru, pri nasledujúcich voľbách tu už tento bilbord nebude.".

Chápem, je to trošku dlhý text, ale cesta je správna. Každá šikovná a kreatívna reklamná agentúra vám tento nápad skráti a zlepší k vašej spokojnosti.

Tak do urien, priatelia!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?