Bratislavský obrubníkový masaker

Autor: Pedro Oravec | 11.3.2016 o 19:05 | Karma článku: 7,70 | Prečítané:  2320x

Dnes o obrubníkoch okolo stromov, či už existujúcich, žijúcich, alebo spílených, neexistujúcich. Fotografie dokumentujú niekoľko príkladov z centra a širšieho centra Bratislavy.

Minule sme tu mali pár fotiek bratislavského rúbaniska, teda miest, kde bol vyrúbaný strom a kde ostal jeho koreň a kmeň. Miest, s ktorými samospráva Bratislavy dlhodobo nič nerobí.

Teraz si ukážme, ako to vyzerá s obrubníkmi stromov. Popri všeobecnej devastácii chodníkov tisíckami áut a absencii základnej údržby chodníkov sú ďalším faktorom zničených chodníkov neudržiavané a rozbité obrubníky stromov. Keď v Bratislave koreňová sústava stromu alebo autá masovo parkujúce na chodníkoch zničia obrubníky okolo stromov, samospráva s tým prakticky takmer nikdy nič neurobí.

Fotografie dokumentujú príklady z centra a širšieho centra Bratislavy: Americké námestie (stav minimálne od marca 2014), Dulovo námestie (stav minimálne od septembra 2013), Kamenné námestie (stav minimálne od marca 2014), Krížna ulica (stav minimálne od septembra 2012), Námestie SNP (stav minimálne od mája 2013), Šancová ulica (stav minimálne od apríla 2014), Špitálska ulica (stav minimálne od mája 2013), Vajnorská ulica (stav minimálne od septembra 2013), Vazovova ulica (stav minimálne od augusta 2013) a Záhradnícka ulica (stav minimálne od marca 2015).

 

Iste, samospráva opraví občas niekde nejaký ten obrubník stromu. Spravidla však pri oprave celej ulice, čo nie je často (zastávka električiek na Štefanovičovej ulici pred MF SR). Ak sa opravuje iba cesta, tak sa obrubníky stromov na chodníkoch neopravujú. A ak sa opravuje iba asfalt na chodníku pri zastávke, tak sa obrubník stromu tiež neopravuje (zastávka autobusu č. 68 na Trnavskom mýte). 

Nie, nemám zázračné riešenie. Len by ma zaujímalo, čo s tým bude samospráva v Bratislave robiť. Možno niekomu v samospráve napadne, čo s tými desiatkami a stovkami rozbitých obrubníkov okolo vypílených či žijúcich stromov po celej Bratislave. Dobrovoľník tie obrubníky totiž neopraví.

Minule: Bratislavské rúbanisko.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?