Zistite, na čom ste

Autor: Pedro Oravec | 11.6.2013 o 22:24 | (upravené 11.6.2013 o 22:37) Karma článku: 4,24 | Prečítané:  1436x

Ak partnerská kríza dospeje do takého štádia, že ani slepý a hluchý by nemohol predstierať, že si nič nevšimol, je naozaj potrebné vyjasniť si svoje pozície. V určitom štádiu krízy je akokoľvek bolestná istota lepšia ako blažená neistota. Istota sa stáva prvým krokom k odrazeniu sa odo dna a otvára možnosti nového života po kríze.

O tom, že ak aj partnerstvá okolo vás skutočne (alebo iba zdanlivo) fungujú, nemá so stabilitou a udržaním vášho partnerstva nič spoločné, bola reč minule. Teraz zistíme, na čom naozaj sme.

Pýtať sa je dovolené (Latinské príslovie)

Predovšetkým platí, že by ste si mali zásadne, jednoznačne a definitívne vyriešiť svoj vzťah s partnerom. To je alfa a omega, začiatok aj koniec všetkého vášho trápenia. Mali by ste si byť načistom, či ten vzťah existuje, pokračuje alebo končí a skončil. Bez tohto zásadného rozhodnutia, poznania a pochopenia sa ďalej nepohnete. Budete sa motať v kruhu.

Toto je naozaj kardinálna otázka, a treba vám iba nesmierne držať palce, aby ste to boli schopní urobiť. Pritom vôbec netvrdím, že riešením je koniec vášho vzťahu. To budem opakovať stále dookola: Nie! Možno je riešením pokračovanie, ale nesmierne, životne, existenčne dôležité je vedieť presne, na čom ste. Hore alebo dole. Áno alebo nie. Nič medzi tým neexistuje. Až keď budete vedieť, či áno alebo nie, tak potom môžete začať pracovať na tom, aby ste to pochopili, spracovali a prežili, a išli ďalej.

Nemému dieťaťu ani vlastná mať nerozumie (Slovenské príslovie)

Otázka teraz ale znie, ako to urobiť? Ako zistiť, na čom ste? Chcete teda naozaj vedieť, na čom ste? Tak sa spýtajte! Tu môže napríklad pomôcť jednoduchý test so štyrmi - piatimi elementárnymi otázkami, ktoré ešte dnes večer položíte partnerovi: Pôjdeš so mnou do kina? Budeš so mnou cez víkend? Stráviš so mnou dovolenku? Plánuješ si so mnou budúcnosť? A napokon kardinálna otázka: Chceš mať so mnou dieťa?

You get nothing if you don´t ask (Anglické príslovie)

Nečakajte ale, že sa hneď na tieto otázky po ich položení dočkáte aj odpovedí. Na prvé dve možno, na tretiu s odkladom, na štvrtú a piatu ťažko, ak vôbec. Ale ak sa na tieto otázky dozviete, že váš partner nechce s vami stráviť víkend (tretí za sebou), nechce s vami ísť na dovolenku (hoci iba jednu), nepočíta s vami vo svojich plánoch do budúcnosti a na otázku o dieťati reaguje záporne alebo vôbec nereaguje, mali by ste si byť na čistom. Je KONIEC. Nechceš so mnou spoločnú dovolenku, budúcnosť, dieťa ... tak čo chceš? Asi nič, takže koniec. Váš partner si plánuje svoj život už bez vás. Nestrácajte čas s niekým, kto kašle na vás a vaše záujmy.

Nechce spoločnú dovolenku, budúcnosť, dieťa ... tak čo chce? Asi nič, takže koniec.

Na druhej strane, ak si s vami váš partner plánuje budúcnosť, povedzme dovolenky a stavbu domu na roky dopredu, a pritom viete alebo tušíte, že je vám v súčasnosti neverný, skúste ostať pokojní. Jeho nevera do vášho vzťahu príliš nezasiahne a čoskoro skončí. Ani on sám svoj druhý vzťah neberie vážne. Ak to dokážete vziať takto pragmaticky, urobte to. S úsmevom.

A, dámy, je možné, že váš partner ide s vami do kina i divadla, trávi s vami víkendy aj dovolenky a počíta s vami aj pri plánovaní budúcnosti, ale zároveň vám rovno povie, že dieťa s vami nechce. Tak si to tu hneď povedzme priamo: Ak vy dieťa vo svojom živote chcete mať, a on s vami nie, tak partnera ihneď opustite. Nezmeníte ho. Neprehovoríte ho. A okamžite si začnite hľadať niekoho, kto vám dieťa dá.

Kto sa chce zhovárať, musí hubu otvárať (Slovenské príslovie)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?