Sex a záchrana vzťahu

Autor: Pedro Oravec | 26.7.2013 o 19:42 | (upravené 30.12.2014 o 12:17) Karma článku: 7,32 | Prečítané:  2189x

Stáva sa, že sa opúšťaný partner, prípadne partner, ktorý má podozrenie z nevery toho druhého, snaží oživiť vzťah zvýšenou sexuálnou aktivitou, novými praktikami, ktoré doteraz odmietal, ale o ktorých vedel, že po nich druhý partner túži. Prípadne sa neverný partner snaží zakryť svoju neveru zvýšenou sexuálnou aktivitou a ústretovosťou voči tomu druhému. Oboje však nemá veľký zmysel ani dlhší účinok. Žiadna izolovaná zmena v partnerskom sexe nemôže vyriešiť partnerskú krízu.

Na záchranu vzťahu sa niekedy skúsia využiť deti, a niekedy potom sex. Niektorí naozaj naivní partneri, cítiac, že prichádza kríza vo vzťahu (čítaj: našli si nového partnera a nevedia, ako to povedať svojmu terajšiemu partnerovi) a v akejsi možno aj „úprimnej“ snahe zachrániť, čo sa zachrániť dá, začnú navrhovať svojmu partnerovi nové sexuálne praktiky. Tieto praktiky môžu spočívať napríklad v tom, že by sa v manželskej posteli mal objaviť niekto tretí.

Začne to spravidla tým, že sa partner spýta, či by si ten druhý vedel predstaviť sex v trojke. Prípadne, s kým. „Zlatko, a ak by sme do postele zobrali niekoho tretieho, koho by si chcel/chcela?“ A že by proti tomu eventuálne nič nenamietal. Akože: ja nič, ja muzikant, však to vlastne chce ten druhý. Ja len tak naznačujem, že by sa eventuálne aj dalo. Akože tak trochu zo srandy, tak trochu naozaj. Ale keby niečo, však ja som nič nepovedal.

Vtedy buďte okamžite v strehu. Nejde o vás a o vaše sexuálne predstavy a túžby. Ide o sexuálne túžby vášho partnera, o nič iné. Ide o to, ako dostať do vašej postele jeho nového partnera/partnerku. Prípadne viacerých. Prípadne ide o prejav jeho počínajúcej sa sexuálnej poruchy. To, či na to skočíte, je výlučne vašou vecou, ako všetko, čo sa týka sexu. Ak neubližujete druhým, o nič nejde a nič sa nedeje. Je to vaše rozhodnutie, vaše telo a váš život. Urobte si s ním, čo chcete.

Ale berte na to jed, že u jedného to neskončí. Ak Vám napríklad váš partner – vysokoškolský učiteľ – tvrdí, že potrebuje na posilnenie alebo obnovenie svojej sexuálnej chuti po vás prestriedať vo vašej spoločnej manželskej posteli všetky svoje študentky (v rôznom počte a kombináciách, prípadne aj študentov), tak je najvyšší čas, aby ste sa nad rozumnosťou vášho rozhodnutia a zmysluplnosťou vášho vzťahu hlboko zamysleli.

Prípadne sa hlboko zamyslite nad svojím rozhodnutím a vaším vzťahom hneď v momente, keď príde prvá takáto myšlienka. Na otázku vášho partnera: „Zlatko, a ak by sme do postele zobrali niekoho tretieho, koho by si si vedel/vedela predstaviť?“, je jediná rozumná odpoveď: „NIKOHO! A ak sa ti to nepáči, tak páľ do psej matere!“.

V jednom hniezde sa len dva holuby znesú. (Slovenské príslovie)

Proces rozširovania účastníkov manželského alebo partnerského sexu totiž nemá hranice. A vy namiesto riešenia a vyriešenia partnerskej krízy budete riešiť oveľa zložitejšie problémy. Cesta z týchto problémov môže byť naozaj veľmi kľukatá. Zastavte to preto okamžite v zárodku.

Inak sa jedného dňa môžete ocitnúť v situácii, že síce bývate so svojím partnerom, ale v trojici, teda že s vami v spoločnom byte býva ktosi tretí. A ak to potom partnerovi budete tak trochu vyčítať, môžete sa napríklad dozvedieť toto: Ty si voľajaký konzervatívny!

Láska a moc neznesú spoločníka. (Latinské príslovie)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

DOMOV

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému dohodu o vine a treste.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.


Už ste čítali?