Priateľstvo medzi mužom a ženou? Snívajte ďalej... (2. časť)

Autor: Pedro Oravec | 9.8.2013 o 19:15 | (upravené 30.12.2014 o 12:10) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  2387x

Keď sa na druhý deň prebudíte, bude všetko inak. Stratili ste priateľa, získali ste potenciálneho (sexuálneho) partnera. V poriadku, ak ste to chceli, žiaden problém. Ak však po tej noci chcete späť svojho priateľa, je mi ľúto. Odcestoval do teplých krajín. Vedľa vás už neleží váš priateľ, ale váš milenec a potenciálny nový partner. Niet cesty späť.

Tak tu sme minule skončili. Poďme teda ďalej.

Potom (či lepšie „po tom“) sa spoľahnite na to, že minimálne jeden z vás bude chcieť v mileneckom vzťahu pokračovať. A možno aj zmeniť váš vzťah na partnerský. Možno to budete vy a možno váš bývalý priateľ. Prípadne obaja. Pripravte sa na to a počítajte s tým. Jednoducho, po „tom“ sa vaše priateľstvo buď zmení na partnerský vzťah (ak druhá strana neodmietne), alebo priateľstvo zanikne (ak druhá strana odmietne). Je to smutné, ale je to tak.

Možno sami seba presviedčate, že to zvládnete. Že po sexe s ním jednoducho ste schopný „hodiť spiatočku“, vycúvať a vrátiť sa k priateľstvu. Dobre. A čo on? Čo ten druhý? Viete dať ruku do ohňa za to, že to aj on zvládne? Že si od vášho vzťahu už dnes, teda predtým, než ste sa spolu vyspali, viac nesľubuje? A čo potom, keď sa s ním vyspíte? Zvládne to? Nebude chcieť pokračovať v mileneckom vzťahu alebo dokonca nebude chcieť z toho partnerský vzťah? Viete toto všetko zakomponovať do svojich plánov a kalkulácií?

Ak v tom budete chcieť pokračovať obaja, dobre, budete riešiť veci a možno to tak malo byť. Ak je váš nový partner slobodný alebo aspoň „čistý“ (teda po ukončenom a psychicky zvládnutom rozchode), je to pomerne v pohode. Vy si tiež prípadne vyriešite svoj predchádzajúci vzťah a môžete začať s novým vzťahom. Už nie ako priatelia, ale ako plnohodnotní partneri. Ale ak je váš nový partner zadaný, máte dvojnásobný problém. Musíte si vyriešiť svoje vzťahy vy a musí si ich vyriešiť aj váš nový partner. Bude to veľmi zdĺhavé a veľmi bolestivé. Pripravte sa na to a počítajte s tým. Tá spleť starých a nových vzťahov, ktorá vás čaká, vás rozhodí na roky. Ale vy ste to chceli. Nehovorte potom, že ste to nevedeli.

Ešte bolestivejšie to môže byť v tom prípade, ak v „tom“ bude chcieť pokračovať iba jeden z vás a ten druhý už nie. Jeden z vás bude chcieť plnohodnotný partnerský vzťah (závislejší partner) a ten druhý sa bude chcieť vrátiť k priateľstvu. To naozaj nie je dobrá situácia. Závislejší partner to vaše „nie“ a „dosť“ bude chápať ako podvod a zradu. „Vyspal/a sa so mnou a teraz ma už nechce.“ Chápete? Bude sa cítiť, a možno právom, zneužitý a podvedený. A určite bude tieto svoje myšlienky voči vám aj komunikovať, čo môže skončiť výčitkami, smútkom, plačom a nenávisťou. Ste na to pripravení, alebo aspoň počítate s takýmto scenárom? Máte silu povedať mu: „Áno, chcel som sa Tebou vyspať, ale stačilo.“? Alebo, ak vy budete ten závislejší partner, budete mať silu uniesť odmietnutie?

Nezačínajte si vzťah, o ktorom netušíte, kam ho chcete doviesť.

Čo s tým? Asi iba toto: Nezačínajte si vzťah, o ktorom neviete, kam ho chcete doviesť. Jasné, nemáme sklenú guľu a budúcnosť nevidíme. Ale aspoň za seba by ste mali vedieť, kam chcete vo vzťahu dospieť, čo chcete dosiahnuť a kde chcete skončiť. Určite si hranice a tie dodržte. Ale aj tak nikdy neviete, čo od toho vzťahu bude očakávať druhá strana, váš partner. Mali by ste tak trochu myslieť aj za neho a dopredu počítať s rôznymi scenármi vývoja. A pripustiť si, že sú zo strany vášho partnera možné aj scenáre, ktoré vám veľmi vyhovovať nebudú, a napriek tomu budete do nich vtiahnutý a budete ich musieť riešiť. A zvážte aj možnosť, že vás ten vzťah vtiahne tak, že vy budete chcieť v ňom pokračovať a že sa dočkáte odmietnutia.

Nechcete ísť radšej s kamarátom na pivo?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza pre postoje Sulíka z SaS

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?