Ľahostajnosť alebo cudzí človek v byte

Autor: Pedro Oravec | 3.10.2013 o 21:45 | Karma článku: 5,59 | Prečítané:  1307x

Vo vašom stále spoločnom byte v priebehu jedného týždňa či pár dní už nežijete s priateľom a dôverníkom, ale s cudzím človekom, ktorý je k vašim osudom ľahostajný. To bolí, že?

To najťažšie v procese rozchodu nie je to, že strácame sexuálneho partnera, ale to, že strácame priateľa, dôverníka, dutú vŕbu, druhé ja, alter ego, jednoducho niekoho, s kým sme sa delili o všetko, ... kto o všetkom o mne vedel, s kým som mohol hovoriť o všetkom, komu som veril a kto veril mne. Najhoršie na rozchode je to, že strácame človeka, ktorý nám dovtedy bol všetkým. Najbližším človekom na svete, ktorého život sme žili, ktorého radosti a žiale boli aj našimi.

Zrazu sa tento človek má pre nás stať cudzím? Máme sa vzdať každodennosti s týmto človekom, ba čo horšie, vzdať sa budúcnosti s ním? Máme pustiť náš spoločný osud zo svojich rúk, dokonca nám má zmiznúť úplne zo života?!

Bolestivé je uvedomiť si, že ten človek, s ktorým eventuálne ešte stále žijete v spoločnej domácnosti, je cudzí človek, ktorý už nie je váš priateľ a dôverník. Ktorý možno ešte nie je váš nepriateľ, ale pre ktorého je váš osud a váš život ľahostajný.

Ľahostajnosť, to je možno to kľúčové slovo. Vo vašom stále spoločnom byte v priebehu jedného týždňa či pár dní už nežijete s priateľom a dôverníkom, ale s cudzím človekom, ktorý je k vašim osudom ľahostajný. To bolí, že?

Bývať v spoločnom byte v priebehu pár dní už nie s priateľom, ale s cudzím ľahostajným človekom - to bolí asi najviac zo všetkého. Skráťte to na minimum.

Znova a zas: Nič s tým neurobíte. Čím skôr to pochopíte, tým lepšie. To, čo prežívate, nie je zlý sen, to je skutočnosť. Nepredlžujte si túto etapu vzťahu. Ak ste sa rozišli citovo, rozíďte sa čím skôr aj fyzicky. Ľahostajnosť zabíja vo váš všetko, a ľahostajnosť bývalého partnera na pár metroch štvorcových vás môže zabiť skutočne, nielen obrazne. Bývať s priateľom a partnerom je logické. Bývať s ľahostajným človekom logiku nemá. Čo ešte hľadáte v partnerovom živote, keď nie ste súčasťou jeho života? Čo chcete s ním mať spoločné, keď vás už nič nespája?

Tajný nepriateľ horší ako zjavný. (Slovenské príslovie)

Pochopte, ten človek je inde, je mimo vás a vášho sveta. Patrí už inde, myslí na iné, možno aj na inú/iného. Nemyslí už na vás. Nedelí sa s vami vaše starosti a radosti, prehry a výhry. Ste mu ľahostajný/á. Nepovie vám, čo má nové v práci, nespýta sa vás na to, pretože ho to nezaujíma. Nepovie vám, kam večer ide a nespýta sa vás, kam idete vy. Nekomunikuje. Nemiluje. Nepotrebuje vaše pohladenie ani pritúlenie, ale ani on vás nepohladí ani nepritúli. Skôr či neskôr si vyberie „svoje“ peniaze zo spoločného účtu a možno sa aj pokúsi prepísať spoločný byt alebo chatu na seba.

Berte akúkoľvek ponuku na riešenie partnerskej krízy, ktoré sa podobá na priateľstvo alebo kompromis.

Pripravte sa na najhoršie. Berte akékoľvek riešenie partnerskej krízy, ktoré sa podobá na priateľstvo. Ale buďte pripravený/á na absolútne všetko, vrátane nevery, lži, manipulácie, zrady, vydierania, krádeže a vraždy. Ide o city, ide o emócie, ide o základné inštinkty. Preto akékoľvek riešenie konca vášho vzťahu, ktoré sa čo i len vzdialene podobá na priateľstvo alebo kompromis, berte rýchlo a všetkými desiatimi. Táto ponuka nebude trvať dlho, ak vôbec od bývalého partnera príde. A ak na ňu neskočíte, ak ju nevyužijete, veľmi rýchlo sa zmení na agresiu a agresivitu. Potom už nečakajte žiadne zľutovanie.

(V tom prípade sa skúste aj napriek partnerovmu neférovému, bezcharakternému a podlému správaniu, ku ktorému možno dôjde, naďalej voči nemu správať slušne, trpezlivo a vľúdne. Pomôže vám to zachovať si čistý štít a pokoj v duši. Ale zároveň veľmi jasne dbajte o svoje vlastné záujmy.)

Treba to povedať veľmi jasne a možno až hrubo, že ste sami a čím skôr to pochopíte, tým lepšie pre vás. Je to hrozné takto to písať, ale je to žiaľ pravda. Je koniec. Nechajte mŕtvolu vášho vzťahu odpočívať v pokoji.

Si sám, a čím skôr to pochopíš, tým lepšie pre teba.

Je to kruté, ale jediný rozumný postoj je čo najskôr sa odstrihnúť. Každý iný napohľad menej bolestivý spôsob je v skutočnosti predlžovaním utrpenia. Určite existujú stroskotané partnerské vzťahy, ktoré sa po čase zmenia na priateľstvo. Nedá sa to vylúčiť. Ale nikdy nie hneď, bezprostredne po rozchode. Na to treba istý časový odstup a vyrovnanie sa s partnerovými krivdami a najmä s vlastnými zlyhaniami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?