Hovorí magistrát hlavného mesta pravdu?

Autor: Pedro Oravec | 22.2.2014 o 22:30 | (upravené 24.2.2014 o 17:34) Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1295x

V článku v SME zo dňa 13. februára 2014 o portáli Odkaz pre starostu, v ktorom sa konštatuje, že ide o informácie poskytnuté pánom Andrassym, riaditeľom kancelárie primátora Bratislavy, sa píše: "Samospráva podľa Andrassyho na doručené podnety reaguje spravidla v priebehu týždňa. Ak je však riešenie problému viazané na súčinnosť s externým partnerom, termín sa môže predĺžiť aj na dvojnásobok priemerného času, pripomenul. "Na základe interných pravidiel tiež mesto reaguje na každý podnet, aj keď vo viacerých prípadoch je odpoveď negatívna, pretože popísaný podnet nie je možné operatívne riešiť hlavne z finančných dôvodov," vysvetlil riaditeľ kancelárie primátora s tým, že najčastejšie je to pri podnetoch týkajúcich sa dopravy a cestného hospodárstva."

To, čo sa píše v článku, resp. to, čo hovorí p. Andrassy, však nie je celkom pravda.

Na portáli Odkazu pre starostu, kde sú uvedené podnety spadajúce pod zodpovednosť Magistrátu hlavného mesta, sa dá zistiť napríklad toto:

V období od 20. januára 2014 do 27. januára 2014 bolo na portál Odkaz pre starostu pridaných 15 podnetov v zodpovednosti magistrátu, ku ktorým dodnes (t.j. vyše tri týždne) nie je pripojená žiadna (0,0) reakcia magistrátu hl. mesta.

V období od 14. októbra 2013 do 18. októbra 2013 bolo na portál Odkaz pre starostu pridaných 16 podnetov v zodpovednosti magistrátu, ku ktorým dodnes (t.j. vyše 4 mesiace) sú pripojené tri reakcie magistrátu hl. mesta, avšak ani jedna v priebehu týždňa alebo dvoch, ako tvrdí p. Andrassy (odpovede sú z 18. decembra, 5. decembra a 14. novembra 2013).

V období od 2. septembra 2013 do 6. septembra 2013 bolo na portál Odkaz pre starostu pridaných 21 podnetov v zodpovednosti magistrátu, ku ktorým dodnes (t.j. vyše 5 mesiacov) je pripojených šesť reakcií magistrátu hl. mesta, avšak ani jedna priebehu týždňa alebo dvoch, ako tvrdí p. Andrassy (odpovede sú z 10. októbra, 18. októbra, 13. decembra, 31. októbra, 22. októbra a 18. októbra 2013).

Vyjadrenia p. Andrassyho, riaditeľa kancelárie primátora Bratislavy, o čase, v ktorom magistrát reaguje na podnety na portáli Odkaz pre starostu, je zavádzajúce a nepravdivé.

Spôsob, akým „vtipne“ reaguje zodpovedný pracovník Magistrátu na niektoré podnety („Riešime to tak dobre ako sa len dá.“, „To sú volení zástupcovia občanov, na ktorých sa treba obrátiť, nie na mňa osobne., radšej ponechám bez komentára.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?