Manuál rozchodu II.

Autor: Pedro Oravec | 7.5.2014 o 16:02 | (upravené 20.5.2014 o 16:05) Karma článku: 3,74 | Prečítané:  1287x

Alebo „Láska je večná, partner je (často, žiaľ) dočasný“. V druhej časti sme si povedali o kríze vo vzťahu a rozchode napríklad:

Kríza a rozchod Ak je váš partner už „za vodou“, ak už stratil chuť a vôľu na spoločný život s vami, nezachráni vás už ani svätená voda. Všetko, čo urobíte, bude kontraproduktívne. Aj vaše signály, aj vaša podpora, verbálna aj neverbálna. Dokonca ani vaša vernosť voči partnerovi a dôvera v partnera. Nefunguje nič. Možno si to ešte nechce sám priznať, možno sa tomu sám bráni, ale je preč. A vy to už ničím, ničím na tomto svete nezachránite.

Kto vám pomôže: rodičia, priateľ/ka, psychológ, nikto Buď vám môže pomôcť niekto blízky z rodiny, brat, sestra, ale najskôr mama alebo otec, alebo si môžete pomôcť sami. Ak to pre vás vaši blízki neurobia, skúste ešte priateľa/ku alebo psychológa, ale asi si budete musieť nejako pomôcť sami.

Ľahostajnosť alebo cudzí človek v byte Bolestivé je uvedomiť si, že ten človek, s ktorým eventuálne ešte stále žijete v spoločnej domácnosti, je cudzí človek, ktorý už nie je váš priateľ a dôverník. Ktorý možno ešte nie je váš nepriateľ, ale pre ktorého je váš osud a váš život ľahostajný.

Rozchod a majetok Dôvera vo vášho partnera vám nikdy nesmie natoľko zatieniť mozog, aby ste sa prestali starať o svoj majetok a o svoje záujmy. Nespoliehajte sa nikdy automaticky na to, že váš partner sa stará o financie a majetok, takže vy sa nemusíte, a že „to“ môžete pustiť z hlavy. Nikdy neurobte túto chybu.

Rozchod a deti Ak je kríza vzťahu už naozaj na vzostupe a jej metastázy sú všade, tak je aj z hľadiska detí lepšie, ak sa to skončí čo najrýchlejšie a s čo najmenšími bolesťami. Aj deti majú už tých konfliktov a hádok naozaj po krk a želajú si, možno nie vedome, ale určite kdesi vo svojom vnútri, aby to už čo najskôr skončilo a aby už bol konečne pokoj.

Vitajte v klube alebo ideme ďalej Keď rozchod máte za sebou, nevracajte sa k tomu donekonečna. Nerýpte sa vo svojich vlastných ranách. Stačí, že o nich viete, nemusíte si ich každý deň znova otvárať. Neanalyzujte znova a znova a nehľadajte stále dokola dôvody a pseudodôvody, prečo to nevyšlo alebo prečo to stroskotalo. Neskúšajte sami na sebe vivisekciu, naozaj to bolí.

Rozchod uľahčí nový partner? Nikde nie je napísané, že za svoj život môžete mať iba jedného partnera. To je blud a povera. Neexistuje pre vás len jediný osudový partner, s ktorým by ste vedeli šťastne a spokojne prežiť celý život. Naopak, takých ľudí je pre vás „pridelených“ viac.

Rozchod uľahčí nový partner! Nehľadajte v novom partnerovi zároveň psychológa. Hľadajte u neho zázemie, súlad, podporu, toleranciu, lásku, priateľstvo, sex, len preboha nie psychologickú či dokonca psychiatrickú pomoc. Okamžite by ste ho postavili do situácie konfliktu záujmov. Neurobte ho súčasťou problému, ktorý riešite. Ak potrebujete psychológa alebo psychiatra, choďte na kliniku. Nemiešajte hrušky so slivkami.

Teória čistého stola Je ilúziou myslieť si, že do ďalšieho vzťahu môžete vstúpiť vtedy a len vtedy, ak máte dokonale ukončený predchádzajúci vzťah, úplne čistý stôl, celkom jasné myšlienky a perfektne zahojené rany. Nie, nie. To by bol svet príliš jednoduchý.

Sám a šťastný Nedajte si od odborníkov nahovoriť nezmysly v tom smere, že ak nie ste schopný žiť sám a byť pritom ešte aj spokojný a šťastný, tak nie ste plnohodnotný, zrelý a nezávislý človek. Samotné vnucovanie takejto myšlienky v stave rozchodu s partnerom ubližuje. Tak si nenechajte vtĺkať do hlavy takéto polovičaté múdrosti.

Každý je strojcom svojho šťastia Môžete sa kedykoľvek rozhodnúť o tom, či chcete vo vzťahu ostať alebo chcete zo vzťahu odísť. A všetky okolnosti, ktoré si navymýšľate pre zdôvodnenie toho, že to nemôžete urobiť, súvisia len a len s vami a vašou voľbou. Pokojne si nahovorte, že „to“ nemôžete urobiť kvôli deťom, kvôli rodičom, kvôli priateľom, kvôli bytu. Alebo kvôli tomu, že sa bojíte prípadnej samoty. Tieto „dôvody“ sú však iba súčasťou vášho rozhodnutia.

Riziká nového vzťahu Po opustení starého prístavu, kedysi takého bezpečného a pohodlného, musíte najprv loď svojho života nasmerovať na otvorené more a vystaviť sa všetkým rizikám, ktoré na ňom číhajú. Ak vám niekto sľubuje, že preplávate z prístavu do prístavu bez týchto rizík, tak vás jednoducho klame.

Tá hrozná neistota Práve rok by mal byť tým obdobím, kedy by sme mali pristupovať k novému vzťahu extrémne opatrne a s rezervou. Radšej na chvíľu zastať a zapojiť hlavu. A najmä, nerobiť unáhlené rozhodnutia voči dovtedajším záväzkom a spôsobu života v štádiu najväčšej zamilovanosti k novému partnerovi, ale odložiť ich na neskôr a radšej zatiaľ nový vzťah vedome a s vypätím síl brzdiť.

Neviem, ktorý je ten pravý To, že vám to s novým partnerom dobre funguje v posteli, neznamená súčasne aj to, že je to dobrý človek. A už vôbec to neznamená, že s ním budete mať plnohodnotný a kvalitný dlhodobý vzťah. Jednoducho to iba znamená, že došlo k súladu vo vylučovaní feromónov. Nič viac.

Na úvod sme si povedali o kríze vo vzťahu toto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?