Pán Ftáčnik, ale klamať by ste nemali

Autor: Pedro Oravec | 29.5.2014 o 19:32 | (upravené 29.5.2014 o 19:38) Karma článku: 12,52 | Prečítané:  4350x

Primátor Ftáčnik napriek tomu, čo verejne sám o sebe prezentuje, nezmenil atmosféru v meste. Zatajuje, nereaguje, nevníma, manipuluje v diskusiách. Vyberá si iba to, na čo sa mu hodí reagovať, a to ostatné ignoruje a tvári sa, že to nie je.

Správa z tlače: Pri výstavbe električkovej trate do Petržalky cez Starý most urobí Bratislava tri zmeny v projekte.

Ftáčnik sa často zvykne chváliť rozostavanou stavbou električkovej trate do Petržalky. Pritom dlhodobo vôbec nereaguje a neodpovedá na otázku, kde je projektová dokumentácia k prvej etape električky do Petržalky, ktorú viackrát prisľúbil zverejniť.

Ftáčnik viackrát na rôznych prezentáciách a besedách na prelome rokov 2013/2014, na otázku, kde je projektová dokumentácia, podľa ktorej mesto údajne stavia, a prečo nie je zverejnená, prisľúbil, že dokumentácia bude zverejnená onedlho, hneď po jej zaplatení mestom. Ftáčnik zverejnenie projektovej dokumentácie prisľúbil opakovane, minimálne na verejnej diskusii k petržalskej električke dňa 21. januára 2014 v Starej tržnici. Na webe však neexistuje žiaden záznam z tohto veľkého stretnutia.

Na stránke bratislava.sk zmizli všetky dokumenty, ktoré sa týkali prvej etapy. Nie je tam absolútne žiadna informácia o podobe a postupe prvej etapy. Všetky informácie sú iba o druhej etape, o rekonštrukcii Starého mosta, resp. rôzne pozvánky, ale žiadna informácia, nebodaj plán alebo dokumentácia k prvej etape. Hoci na webe bratislava.sk je plno informácií o druhej etape, o prvej etape sa tam nedozviete prakticky nič. 

Je koniec mája 2014 a dokumentácia stavby električky do Petržalky stále nebola zverejnená. Otázka znie, čo vlastne mesto stavia a podľa akej dokumentácie.

Samozrejme, na internete existujú rôzne neoficiálne verzie „projektovej dokumentácie“, napríklad na stránke imhd.sk, alebo na wikipedia.sk. Nikde v nich však nie je link na skutočný projekt  stavby. Je mi známy aj projekt zverejnený na ulozto.sk. Problém je však v tom, že tzv. projekt na ulozto.sk je zrejme neoficiálne stiahnutá a uložená dokumentácia, ktorú zhruba pred rokom zverejnila Bratislava na svojej stránke bratislava.sk, avšak potom ju z neznámych príčin stiahla. Zrejme preto, že podľa týchto plánov sa v skutočnosti nestavia, resp. preto (ako sa primátor Ftáčnik vyjadril), že mesto projekt oficiálne nemôže zverejniť, pretože ho ešte nezaplatilo. 

Už aj vrabce na stromoch si čvirikajú, že s tým projektom nie je niečo v poriadku. Podľa akého projektu sa napríklad vydávajú stavebné povolenia? Za vzniknutý chaos by mal primátor niesť finančnú a morálnu zodpovednosť.

Pán primátor Ftáčnik, pýtam sa znova verejne: kedy konečne zverejníte projektovú dokumentáciu na prvú etapu električky do Petržalky? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?