Pán Ftáčnik, ale klamať by ste nemali

Autor: Pedro Oravec | 29.5.2014 o 19:32 | (upravené 29.5.2014 o 19:38) Karma článku: 12,52 | Prečítané:  4340x

Primátor Ftáčnik napriek tomu, čo verejne sám o sebe prezentuje, nezmenil atmosféru v meste. Zatajuje, nereaguje, nevníma, manipuluje v diskusiách. Vyberá si iba to, na čo sa mu hodí reagovať, a to ostatné ignoruje a tvári sa, že to nie je.

Správa z tlače: Pri výstavbe električkovej trate do Petržalky cez Starý most urobí Bratislava tri zmeny v projekte.

Ftáčnik sa často zvykne chváliť rozostavanou stavbou električkovej trate do Petržalky. Pritom dlhodobo vôbec nereaguje a neodpovedá na otázku, kde je projektová dokumentácia k prvej etape električky do Petržalky, ktorú viackrát prisľúbil zverejniť.

Ftáčnik viackrát na rôznych prezentáciách a besedách na prelome rokov 2013/2014, na otázku, kde je projektová dokumentácia, podľa ktorej mesto údajne stavia, a prečo nie je zverejnená, prisľúbil, že dokumentácia bude zverejnená onedlho, hneď po jej zaplatení mestom. Ftáčnik zverejnenie projektovej dokumentácie prisľúbil opakovane, minimálne na verejnej diskusii k petržalskej električke dňa 21. januára 2014 v Starej tržnici. Na webe však neexistuje žiaden záznam z tohto veľkého stretnutia.

Na stránke bratislava.sk zmizli všetky dokumenty, ktoré sa týkali prvej etapy. Nie je tam absolútne žiadna informácia o podobe a postupe prvej etapy. Všetky informácie sú iba o druhej etape, o rekonštrukcii Starého mosta, resp. rôzne pozvánky, ale žiadna informácia, nebodaj plán alebo dokumentácia k prvej etape. Hoci na webe bratislava.sk je plno informácií o druhej etape, o prvej etape sa tam nedozviete prakticky nič. 

Je koniec mája 2014 a dokumentácia stavby električky do Petržalky stále nebola zverejnená. Otázka znie, čo vlastne mesto stavia a podľa akej dokumentácie.

Samozrejme, na internete existujú rôzne neoficiálne verzie „projektovej dokumentácie“, napríklad na stránke imhd.sk, alebo na wikipedia.sk. Nikde v nich však nie je link na skutočný projekt  stavby. Je mi známy aj projekt zverejnený na ulozto.sk. Problém je však v tom, že tzv. projekt na ulozto.sk je zrejme neoficiálne stiahnutá a uložená dokumentácia, ktorú zhruba pred rokom zverejnila Bratislava na svojej stránke bratislava.sk, avšak potom ju z neznámych príčin stiahla. Zrejme preto, že podľa týchto plánov sa v skutočnosti nestavia, resp. preto (ako sa primátor Ftáčnik vyjadril), že mesto projekt oficiálne nemôže zverejniť, pretože ho ešte nezaplatilo. 

Už aj vrabce na stromoch si čvirikajú, že s tým projektom nie je niečo v poriadku. Podľa akého projektu sa napríklad vydávajú stavebné povolenia? Za vzniknutý chaos by mal primátor niesť finančnú a morálnu zodpovednosť.

Pán primátor Ftáčnik, pýtam sa znova verejne: kedy konečne zverejníte projektovú dokumentáciu na prvú etapu električky do Petržalky? 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

DOMOV

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému dohodu o vine a treste.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.


Už ste čítali?