Hlava XXII primátora Ftáčnika

Autor: Pedro Oravec | 12.8.2014 o 18:00 | Karma článku: 4,81 | Prečítané:  871x

Podľa Hlavy XXII Josepha Hellera blázon nemôže lietať. Ak však požiada o uvoľnenie z lietania, je to dôkaz, že nie je blázon. To znamená, že musí ďalej lietať. „Každý, kto sa chce vyhnúť bojovému nasadeniu, nie je ozajstný blázon.“ Hlava XXII sa stala symbolom absurdity.

Ftáčnik viackrát na rôznych prezentáciách a besedách k petržalskej električke na prelome rokov 2013/2014, na otázku, kde je projektová dokumentácia, podľa ktorej mesto údajne stavia, a prečo nie je zverejnená, prisľúbil, že dokumentácia bude zverejnená onedlho, hneď po jej zaplatení mestom. Ftáčnik zverejnenie projektovej dokumentácie prisľúbil opakovane, minimálne na verejnej diskusii k petržalskej električke dňa 21. januára 2014 v Starej tržnici. 

Je polovička augusta 2014 a dokumentácia stavby električky do Petržalky stále nebola zverejnená. Otázka znie, čo vlastne mesto stavia a podľa akej dokumentácie.

Podľa magistrátu „projektová dokumentácie existuje, je platná a schválená príslušnými úradmi a stavebník podľa nej postupuje v zmysle platných predpisov. Je pravda, že hlavné mesto túto projektovú dokumentáciu nevlastní, čo sa však nijako nevylučuje, pretože stavebníkom je vysúťažené konzorcium firiem Eurovia. Hlavné mesto nemá úmysel utajovať dokumentáciu. Rešpektuje však platné zákony a autorské práva autorov projektu, ktorý vypracovalo združenie Alfa 04, a.s., Bratislava, Reming Consult, a.s., Bratislava a Pio Keramoprojekt, a.s., Trenčín pre stavebníka Hlavné mesto SR Bratislava a objednávateľa METRO Bratislava, a.s. Hlavné mesto teda nemôže zverejniť niečo, čo nevlastní. Projektová dokumentácia má byť zaplatená z európskych fondov, proces tohto schvaľovania je však zdĺhavý a nie je v našich možnostiach to ovplyvniť.“

Takže, ak chcete byť aktívnym občanom mesta podľa predstáv pána primátora Ftáčnika a chcete preto vedieť, čo mesto v Petržalke a v Starom meste vlastne presne stavia alebo nebodaj pripomienkovať stavbu, mali by ste poznať projekt. To však nemôžete, pretože mesto projekt nezaplatilo. Projekt možno raz mesto zaplatí z európskych fondov. Tie ho však zrejme zaplatia až vo finálnej fáze stavby, pravdepodobne až po ukončení celej stavby (verme v roku 2015).

Ergo kladivko: Ak chcete stavbu pripomienkovať, musíte poznať jej projekt. Projekt však nie je zverejnený, pretože nie je zaplatený, takže ho poznať nemôžete. Heller by mal z Ftáčnika radosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

DOMOV

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému dohodu o vine a treste.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.


Už ste čítali?