Bude po voľbách, zvyknite si

Autor: Pedro Oravec | 24.9.2014 o 18:23 | Karma článku: 5,32 | Prečítané:  879x

Som presvedčený, že Ftáčnik po vyhratých voľbách (nedajboh) zastaví minimálne niektoré zo začatých stavieb. Tipol by som si najskôr na opravu trate na Hlavnú stanicu. 

Takmer všetky zásadné katastrofy v bratislavskej doprave (okrem uzatvorenia Starého mosta 13.5.2010, čo ešte stihol Ďurkovský), teda

  • odstavenie električkovej trate na Hlavnú stanicu - 2.11.2011,
  • odstavenie tunela pod Hradom - 2.2.2012 – už nám po obnove premávky zase zateká,
  • rozhodnutie o nestavaní tunela popod Dunaj, stanice Filiálka - 19.12.2012, a 
  • odsunutie zahustenia staníc pre S-Bahn na území Bratislavy na obdobie po roku 2025,

sa  udiali v období, kedy bol primátorom mesta Ftáčnik, hoci ako výsledok desaťročia neriešených problémov.

Iste, boli to načasované míny zanechané predchodcami. Avšak za spôsob, akým sa primátor postavil k týmto katastrofám, a rýchlosť, ktorou ich (ne)riešil, nesie zodpovednosť už výlučne on sám.

Pán Ftáčnik takmer celé svoje funkčné obdobie šetril o dušu spasenú. Odstavenie tratí, zastavenie dopravných stavieb, resp. ignorovanie údržby bolo podľa neho súčasťou úsporných opatrení.

Blížia sa však voľby a hoci Ftáčik akože doteraz „šetril“, dnes – aká to náhoda, že práve pred voľbami - je potrebné ľuďom namazať celé ústa medom a spôsobiť im zahmlenie pred očami. Tesne pred voľbami Ftáčnik rozbehol tri veľké zásadné dopravné projekty v Bratislave: električkovú trať do Petržalky spojenú s novým Starým mostom, rekonštrukciu električkovej trate do Dúbravky a rekonštrukciu električkovej trate na Hlavnú stanicu.

Z čoho to chce financovať, tak to vie asi iba on sám. Skôr si myslím, že keď si tieto jeho predvolebné potemkinovské dediny splnia svoju úlohu a on sa ocitne znovu na primátorskej stoličke, začne spievať inú pesničku. Zase tú o sporení, o šetrení, o nákladoch, o zlej finančnej situácii mesta.

Som presvedčený, že Ftáčnik po vyhratých voľbách (nedajboh) zastaví minimálne niektoré zo začatých stavieb. Tipol by som si najskôr na trať na Hlavnú stanicu. Prípadne aj Dúbravku. Starý most sa mu už do konca 2015 tak či tak nepodarí postaviť nanovo. Bomby splnili svoj účel.

Čo je na tom celom hrozné, je to, že takto nebude konať iba pán Ftáčnik, ale aj páni Kňažkovia a Nesrovnalovia. A zastavia tie stavby s o to väčšou chuťou, že budú môcť pri tom poukázať na šafárenie starého primátora Ftáčnika, na jeho neschopnosť, nekompetentnosť a rozhadzovanie. Presne tak, ako to urobil Ftáčnik voči Ďurkovskému. A tak stále dookola.

A ešte by som si tipol, že ďalšia na odstrel – po voľbách - by mohla byť električková trať od Zátišia po Zlaté piesky. Prípadne zrušenie nákupu nových električiek. Aj za cenu penále.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ministra Gajdoša kritizuje za odklad nových stíhačiek aj jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Ftáčnik vedie v prieskume na bratislavského župana

Jakubec nezískal ani dve percentá.

KOMENTÁRE

Ak nebudeme na Západe, budeme pod Ruskom

Amerika či Británia si môžu populizmus dovoliť, my nie.


Už ste čítali?