Spadla z oblakov

Autor: Pedro Oravec | 10.3.2015 o 18:06 | Karma článku: 4,43 | Prečítané:  1151x

Koncom februára na titulnej stránke Denníka N visel  text blogera týkajúci sa Bratislavy bez akéhokoľvek upozornenia, že nejde o agentúrnu správu alebo o redakčný text.

Je tak trochu na zlosť, že takýto text, úplne vytrhnutý z kontextu, bol určitý čas na titulke Denníka N, a to bez toho, aby bolo zrejmé, že ide o blog. Až dodatočným dohľadaním som zistil, že ide o text blogera, aj keď zrejme interného zamestnanca denníka N ("pracuje v Denníku N ako produktový manažér digitálnych platforiem").

Ak je to blog, tak ok, dá sa to vydržať. Na titulku však takýto článok bez upozornenia nepatrí, pretože nespĺňa ani základné predpoklady objektívnosti, úplnosti. Blog neobsahuje takmer žiadne odkazy na iniciatívy ľudí, ktorí sa o systém a poriadok v Bratislave snažia už roky. Pri jeho čítaní som mal pocit, že bloger spadol rovno z neba. Včera nebolo nič, zajtra nebude nič, žiadna minulosť, žiadna budúcnosť. Spadla z oblakov.

Nie, nevyčítam blogerovi, že sa necíti dobre v sterilnej a nudnej Viedni, aj keď objektívne je to prvé alebo druhé najlepšie mesto na život na tejto planéte. Je to jeho osobný názor a ten mu nikto neberie.

Keby však bloger trocha gúglil, musel by sa nutne v súvislosti s Filiálkou dozvedieť o aktivitách "nejakej" Zelenej hliadky a p. Čupku osobne. Musel prísť na to, že priestor Filiálky niekomu patrí a ten niekto už desaťročia na Filiálku zvysoka kašle. Dozvedel by sa o celkom nedávnom megalomanskom projekte najprv veľkej priebežnej stanice a potom koncovej stanice a potom opätovnej hibernácie priestoru v réžii ministerstva dopravy.

Prišiel by na to, že na podchod na Trnavskom mýte neexistuje žiaden list vlastníctva a teda právne podchod neexistuje. A preto sa s podchodom nedá prakticky nič urobiť. A 25 rokov je tento stav všetkým absolútne a lautr jedno. Už viem, prečo Bratislava nemá metro. To by zrejme tiež nikomu nepatrilo.

Musel by prísť na to, že existujú rôzne iniciatívy a webové stránky (napríklad OPS), ktoré sa bordelu v Bratislave systematicky a dlhodobo venujú (a dlhodobo a systematicky sú hlavne bratislavským magistrátom ignorované). Musel by prísť na to, že tu máme nejakú samosprávu, magistrát, primátora, mestské časti, starostov, stovky poslancov, ktorí berú peniaze presne za to, čo nerobia.

Keby sa bloger pozrel na stránku Odkazprestarostu.sk, tak by zistil, že väčšina problémov, ktoré odfotil, visí na OPS už roky bez akejkoľvek odpovede alebo aspoň reakcie magistrátu a mestských častí a hlavne bez akéhokoľvek riešenia.

Atď., atp.

Jasné, dá sa to vidieť aj z druhej strany... aspoň ďalší, čo precitol. Aspoň ďalší, čo si uvedomil, v akom chlieve žije. Vďaka vlastne aj za to. Aj keď k svojmu precitnutiu potreboval Angličana "po boku". Akoby k tomu, aby začal vnímať neskutočný bordel okolo seba, kam sa len pohne, potreboval nejakého cudzinca. Samému by mu to nedošlo?

OPS: https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/vsetky-podnety

Zelená hliadka: http://zelenahliadka.sk/

Pár mojich blogov k špine a chaosu v Bratislave: http://pedrooravec.blog.sme.sk/t/42295/bratislava

Milý bloger, vitajte v Bratislave!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?