Nevera I. Čo je to za zviera?

Autor: Pedro Oravec | 13.6.2015 o 22:26 | Karma článku: 5,16 | Prečítané:  1661x

Doterajšie texty nemali byť a ani neboli o nevere, ale o tom, ako zvládať krízu vzťahu, ako prijať rozpad vzťahuodchod partnera zo vzťahu. Napriek tomu si povedzme pár slov aj o tzv. nevere. 

Podľa slovníka nevera je porušenie vernosti, pričom vernosť je úprimná oddanosť a dodržiavanie záväzkov. To je tak vágne, že viac ani nemôže byť. Pretože slovník nedáva zmysluplnú odpoveď, je definícia nevery otázkou osobnou. Čo chcete vy osobne považovať za neveru? Mimomanželský sex? Mimomanželský bozk? Stretnutie vášho partnera s iným/inou? Myšlienku vášho partnera na iného/inú? Chápete? Kde sa chcete zastaviť pri vašom súkromnom definovaní nevery?

Nepomôže vám ani taká definícia nevery, ktorá za neveru považuje akékoľvek správanie, ktoré partnerovi spôsobuje bolesť alebo ktorým sa cíti byť podvedený, pretože to ste stále tam, kde ste boli. V tomto prípade by mohla čo i len vaša myšlienka na niekoho iného spôsobovať vášmu partnerovi bolesť a vy by ste potom vlastne žili v celoživotnej nevere. Ak máte takéhoto partnera, zamyslite sa spolu s ním nad spoločnou definíciou nevery a vyjasnite si, čo budete vo vašom vzťahu za neveru považovať. Budete to potrebovať.

Ak by dvaja nezúčastnení ľudia stáli nad posteľou, v ktorej dochádza ku nemanželskému sexu, nemuseli by sa dohodnúť, či šlo alebo nešlo o neveru. Najmä ak by tými pozorovateľmi boli muž a žena. Pretože, ak aj pominieme všetky technické aspekty dokonanej alebo nedokonanej súlože, ešte vždy nám ostáva to, či okrem splynutia tiel došlo aj k splynutiu duší. Lebo niekto by iba splynutie duší (a nielen tiel) mohol považovať za neveru. Inak: Je neverou návšteva partnera vo verejnom dome (erotickom alebo masážnom salóne)? Alebo ešte inak: Je neverou znásilnenie? Pretože sú kultúry, ktoré znásilnenie pokladajú za neveru a potrestajú znásilnenú osobu.

Ešte raz: Neexistuje hranica, pri ktorej by už či ešte niekto nemohol povedať: Áno, TOTO je/nie je nevera!

Nevera je to, čo chcete za neveru považovať.

Podľa môjho názoru je neverou iba dokonaný mimomanželský sex, a to iba taký, o ktorom druhý partner pozitívne, to jest naisto, vie. Nevera, o ktorej váš partner nevie, neverou nie je. Inými slovami, nevera vášho partnera, o ktorej neviete, neverou nie je. Ak chcete považovať za neveru aj niečo iné ako mimomanželský sex, ktorý ste na vlastné oči videli alebo o ktorom máte naskrze presvedčivé informácie, tak môžete označiť za neveru takmer čokoľvek.

Čo oči nevidia, srdce nebolí (Slovenské príslovie)

To, že budete s neverou konfrontovaní, na tej či onej strane, je veľmi pravdepodobné a štatisticky sa pravdepodobnosť toho, že sa s ňou stretnete, blíži (z jednej alebo druhej strany) k 50 %. Preto si, prosím, nemyslite, že ak to u vás vypukne, ste niečo extra a zažívate niečo výnimočného. Absolútne nie. Ide to tuctový príbeh, akých sa okolo vás odohráva na tisícky. Zlá správa je, že vám táto informácia vôbec nepomôže. Bolí to bez ohľadu na to, či váš príbeh je jedinečný alebo tuctový. Žiaľ. Jednoducho s neverou počítajte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja je tréner a medzinárodný horský vodca. Zdolal napríklad aj Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

DOMOV

Úrazov na svahoch je viac, v Jasnej chcú rozšíriť zjazdovku

Záchranári zaznamenali viac ako 1 400 úrazov na lyžiarskych svahoch.


Už ste čítali?