Manuál rozchodu III.

Autor: Pedro Oravec | 8.1.2016 o 18:05 | Karma článku: 2,63 | Prečítané:  981x

Alebo „Láska je večná, partner je (často, žiaľ) dočasný“. V druhej časti sme si povedali o kríze vo vzťahu a rozchode napríklad:

Prečo ste s partnerom? Váš partner nie je maloleté dieťa. Je to dospelý, nezávislý a sebavedomý človek, ktorý sa rozhodol byť spokojný a šťastný, a preto sa rozhodol byť s vami. Prežil by aj sám alebo s niekým iným než s vami, ale práve pre naplnenie svojho šťastia sa rozhodol, že bude s vami. Nie je s vami kvôli vám, ale kvôli sebe. Ste pre neho zrejme človek, ktorý ho obohacuje, rozširuje jeho možnosti a obzory a prispieva k maximalizácii jeho pocitu životnej spokojnosti a šťastia.

Váš partner je s vami preto, že ste takí, akí ste Ak máte s partnerom problém, ktorý podľa vás leží na jeho strane, riešte si ho doma a nenoste ho von. Ak je problém vo vás a riešite si svoje mindráky a komplexy, tak si ich choďte riešiť niekde inde a neotravujte s tým nevinného človeka. Nemáte na to právo. Je to neospravedlniteľné a nezdôvodniteľné.

Piliere života Piliere života si musíte nielen identifikovať a vytvoriť, ale aj udržiavať. Nestačí pilier založiť, treba ho aj chrániť a polievať, pretože neviete, kedy sa oň budete musieť oprieť. Toto je nesmierne dôležité vtedy, ak sa vám jeden z pilierov rúca. Vtedy posilnite ostatné, pretože niečo vás musí udržať nad vodou. Napríklad, ak sa vám rúca partnerský vzťah, nesnažte sa ešte k tomu silou mocou prísť o prácu. 

Nevera I. Čo je to za zviera? Neverou je iba dokonaný mimomanželský sex, a to iba taký, o ktorom druhý partner pozitívne, to jest naisto, vie. Nevera, o ktorej váš partner nevie, neverou nie je. Inými slovami, nevera vášho partnera, o ktorej neviete, neverou nie je. Ak chcete považovať za neveru aj niečo iné ako mimomanželský sex, ktorý ste na vlastné oči videli alebo o ktorom máte naskrze presvedčivé informácie, tak môžete označiť za neveru takmer čokoľvek.

Nevera II. Ako sa dozviete, že sa k nej schyľuje? Muži nevedia klamať. Aj podpriemerne inteligentná a mimoriadne nepozorná žena okamžite vie, kedy jej partner hovorí pravdu a kedy klame. Muž je samozrejme aj pri nevere priesvitný ako pauzovací papier a čitateľný ako šlabikár... Žena nevníma kategóriu pravdy tak ako muž. Pre ženy majú pojmy pravda a lož plynulé hranice. Pre ženu je automaticky to, čo práve hovorí, pravdou. To nie je kritika, to je konštatovanie faktu.

Nevera III. Čo s ňou? Nezaoberajte sa hlúposťami typu „nevera“. Ak aj o partnerovej nevere viete alebo tušíte, a pritom si s vami váš partner plánuje budúcnosť na roky dopredu, zachovajte pokoj. Nevera partnera váš vzťah príliš neovplyvní a pravdepodobne čoskoro skončí, pretože ani on nepripisuje svojej nevere žiaden význam. Zachovajte chladnú hlavu.

Na úvod sme si povedali o kríze vo vzťahu toto a potom toto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

DOMOV

Lipšicovi zamietli dohodu o vine a treste

Generálna prokuratúra zamietla obvinenému dohodu o vine a treste.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.


Už ste čítali?