Manuál rozchodu III.

Autor: Pedro Oravec | 8.1.2016 o 18:05 | Karma článku: 2,63 | Prečítané:  997x

Alebo „Láska je večná, partner je (často, žiaľ) dočasný“. V druhej časti sme si povedali o kríze vo vzťahu a rozchode napríklad:

Prečo ste s partnerom? Váš partner nie je maloleté dieťa. Je to dospelý, nezávislý a sebavedomý človek, ktorý sa rozhodol byť spokojný a šťastný, a preto sa rozhodol byť s vami. Prežil by aj sám alebo s niekým iným než s vami, ale práve pre naplnenie svojho šťastia sa rozhodol, že bude s vami. Nie je s vami kvôli vám, ale kvôli sebe. Ste pre neho zrejme človek, ktorý ho obohacuje, rozširuje jeho možnosti a obzory a prispieva k maximalizácii jeho pocitu životnej spokojnosti a šťastia.

Váš partner je s vami preto, že ste takí, akí ste Ak máte s partnerom problém, ktorý podľa vás leží na jeho strane, riešte si ho doma a nenoste ho von. Ak je problém vo vás a riešite si svoje mindráky a komplexy, tak si ich choďte riešiť niekde inde a neotravujte s tým nevinného človeka. Nemáte na to právo. Je to neospravedlniteľné a nezdôvodniteľné.

Piliere života Piliere života si musíte nielen identifikovať a vytvoriť, ale aj udržiavať. Nestačí pilier založiť, treba ho aj chrániť a polievať, pretože neviete, kedy sa oň budete musieť oprieť. Toto je nesmierne dôležité vtedy, ak sa vám jeden z pilierov rúca. Vtedy posilnite ostatné, pretože niečo vás musí udržať nad vodou. Napríklad, ak sa vám rúca partnerský vzťah, nesnažte sa ešte k tomu silou mocou prísť o prácu. 

Nevera I. Čo je to za zviera? Neverou je iba dokonaný mimomanželský sex, a to iba taký, o ktorom druhý partner pozitívne, to jest naisto, vie. Nevera, o ktorej váš partner nevie, neverou nie je. Inými slovami, nevera vášho partnera, o ktorej neviete, neverou nie je. Ak chcete považovať za neveru aj niečo iné ako mimomanželský sex, ktorý ste na vlastné oči videli alebo o ktorom máte naskrze presvedčivé informácie, tak môžete označiť za neveru takmer čokoľvek.

Nevera II. Ako sa dozviete, že sa k nej schyľuje? Muži nevedia klamať. Aj podpriemerne inteligentná a mimoriadne nepozorná žena okamžite vie, kedy jej partner hovorí pravdu a kedy klame. Muž je samozrejme aj pri nevere priesvitný ako pauzovací papier a čitateľný ako šlabikár... Žena nevníma kategóriu pravdy tak ako muž. Pre ženy majú pojmy pravda a lož plynulé hranice. Pre ženu je automaticky to, čo práve hovorí, pravdou. To nie je kritika, to je konštatovanie faktu.

Nevera III. Čo s ňou? Nezaoberajte sa hlúposťami typu „nevera“. Ak aj o partnerovej nevere viete alebo tušíte, a pritom si s vami váš partner plánuje budúcnosť na roky dopredu, zachovajte pokoj. Nevera partnera váš vzťah príliš neovplyvní a pravdepodobne čoskoro skončí, pretože ani on nepripisuje svojej nevere žiaden význam. Zachovajte chladnú hlavu.

Na úvod sme si povedali o kríze vo vzťahu toto a potom toto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

PLUS

Prečo je dobré nájsť si architekta

Len rozumný architekt vymyslí dom, v ktorom budete naozaj šťastní.

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický

Češka bola roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour z motorky.


Už ste čítali?