Pekné kúty v Bratislave a okolí - východ

Autor: Pedro Oravec | 3.6.2016 o 18:05 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  1207x

Pár tipov na skvelé miesta na juh na sever od Bratislavy tu bolo minule. Teraz poďme na východ od Bratislavy.

Dnešné kúty sa budú týkať smeru Senec a Šamorín. Štefánikova mohyla v Ivanke pri Bratislave, Kompa a jazerá vo Vojke a čln z Hamuliakova do Danubiany pri Čunove.

Štefánikova mohyla v Ivanke pri Dunaji. Jeden z drobnejších Jurkovičových projektov ako spomienka na na tragický návrat generála Štefánika z talianskeho Terstu. Odporúčam ľahký peší výlet z Vrakune okolo malého Dunaja a potom oblúkom okolo letiska (možno počas chôdze uvidíte aj nejaké pristávajúce lietadlo) priamo k pomníku. Na záver po zelenej značke do Ivanky na niečo dobré pod zub, alebo, pre vytrvalejších, až do Vajnôr alebo do Sv. Jura okolo Šúrskeho kanála. Čím skôr, tým prv, lebo za chvíľu je tam diaľnica.

Kompa a jazerá vo Vojke. Pre suchozemcov príjemná a lacná zmena. Vynechajte myšlienky na kauzu jej predraženej prevádzky a skúste to brať ako príjemný výlet. Napríklad bicyklom z Bratislavy po jednej strane Dunaja, kompou na druhú stranu a po druhej strane Dunaja zase do Bratislavy. Pripravte sa na to, že v oblúku medzi Dobrohošťou a Danubianou budete pár hodín (podľa Vašej rýchlosti) stále vidieť vodojem v Šamoríne, čo v letných horúčavách môže pôsobiť mierne deliricky. Pešo povedzme zo Šamorína (dlhšie) alebo z Báča (kratšie) ku hrádzi a potom na kompu. A keď budete už vo Vojke, kuknite aj na Vojčianske jazero, je tam celkom pekne. Pozor: cez víkend kompa v čase obeda dve hodiny nepremáva.

Čln z Hamuliakova do Danubiany pri Čunove. Keď budete mať za sebou kompu z Kyselice do Vojky, tak ešte niekedy vyskúšajte čln premávajúci občas z Hamuliakova k Danubiane. Nejaké eurko tam necháte, ale dôležité je, aby vôbec premával. Ak bude, vezme vás aj s bicyklom. Úplne iný zážitok než na kompe vo Vojke.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan oznámil abdikáciu, z tlačovky opäť ušiel

Plavčan odstúpil z postu ministra deň po výzve Roberta Fica.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.

DOMOV

Politológ Kusý: Danko je veľmi labilný človek

Politológ hodnotí Dankovo vystupovanie na verejnosti.


Už ste čítali?