Nepríčetné mesto II

Autor: Pedro Oravec | 30.5.2017 o 18:05 | (upravené 28.8.2017 o 15:53) Karma článku: 10,00 | Prečítané:  3834x

Bratislavská lanovková eufória pokračovala rokovaniami filantropov z HB Reavis a J&T s vládnym investorom a informatikom Pellegrinim, s Ivom a možno aj s Duškom a s Vladkom.

Ivo samozrejme a ako vždy víta, aj keď nemá informácie prakticky o ničom. Hlavne však synergicky. Duško de Ružinov a Vladko von Engerau žmolili niečo o pridaných hodnotách a plusoch lanovky. Čo iné by ste od nich čakali?

Ivo povedal, že zmluva mesta s Transprojektom na prestavbu hlavnej stanice zanikla, že chodiť do Horského parku je o život a že herne z Bratislavy zmiznú. Súdy povedali, že zmluva mesta s Transprojektom stále platí, ochranári povedali, že v Horskom parku nie je nebezpečno a prokuratúra povedala, že herne z Bratislavy nezmiznú. Ivo nemal svoj deň. Už asi rok.

Potom sa diali veci s bezpečnosťou. Najprv Ivo povedal, že na Námestí slobody ide chodcom o hubu. Potom znova spadol svah na Devínskej ceste a situácia je tam pomaly ako pod Strečnom. A napokon Ivo povedal, že do Horského parku nemáme chodiť, lebo nám padne strom na hlavu

Pohyb po Bratislave sa tak stáva pomerne adrenalínovou záležitosťou. Možno by preto stálo za úvahu, keby dal magistrát tabuľku "vstup na vlastné riziko" rovno pod značky označujúce začiatok obce. Hodne by sa tým ušetrilo a však všetci vieme, že život v hlavnom meste nie je, ale naozaj nie je ízy. Nech si cépečkári konečne nemyslia. 

Akoby tej srandy na Námestí slobody nebolo dosť, Ivovi sa podarilo vyžobrať od HB Reavisu, aby sľúbil (!), že pustí perie na jeho rekonštrukciu. Teda námestia, nie Iva. Supiš. Takže teraz ešte ukecať pár ďalších prachatých firiem, aby si vzali pod socialistický patronát námestie SNP, Kamenné námestie, Kollárovo námestie, Trnavské mýto (na povrchu, Ivo, nie dieru), Račianske mýto, Predstaničné anóbržt Lisztovo námestie, Patrónku a ešte tak odhadom 120 verejných plôch v Bratislave, a je vymaľované. Magistrát zrušíme a Ivo môže predať Primaciálny palác mamke Pôstkovej alebo inému vopred vybranému záujemcovi.

Aj v Horskom území v IV. stupni ochrany (starší Bratislavčania lokalitu poznajú pod názvom Horský park) to bolo celkovo náročné. Pri úplne náhodnej prechádzke sa tam Ivovi prihodila náhla zodpovednosť. To by bol u Iva úplne nečakaný obrat. Inak, Pán Boh nás chráň od Ivovej zodpovednosti. Ak by to malo byť u neho chronické, mohol by v prospech bašternákovcov padnúť aj posledný strom v Bratislave. Že.

Ozaj, nepočuli ste niečo o parkovacej politike? Už aspoň sedemnásť minút nie je o nej nikde žiadna nová správa. Čo sa s ňou mohlo stať? Kde je jej koniec?

Okrem toho, spravodlivý medzi Novovešťanmi kandiduje v Gotham City na Kusého. V prípade úspechu to bude znamenať, že dole vodou pôjde už aj Riazanská.

Okrem toho, víťaz na prevádzku verejného osvetlenia v Bratislave nie je, ale naozaj nie je vopred jasný. Naozaj. Fakt. Verte mi. Hádam by som vám neklamal.

Nepríčetné mesto I.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.

Píše Vladimír Bednár

Potrebujeme 14 strojov. Ale najmä kvalitnú diskusiu

Vôbec nejde o počet stíhačiek. Ale o to, či obranu riadia kompetentní ľudia.


Už ste čítali?