Nepríčetné mesto III

Autor: Pedro Oravec | 14.6.2017 o 18:05 | Karma článku: 10,93 | Prečítané:  6656x

O lanovke nebolo počuť ani mäkké f, zato sa diali veci priam paranormálneho charakteru okolo korunovačných slávností.

Toto sa fakt už nedá vymyslieť. Toto sa dá iba žiť. Ivovi sa málila korunovácia Alžbety Kristíny, tak namiesto nej chce korunovať niečo poriadne, povedzme Máriu Teréziu. Mám však dôvodné podozrenie, že by najradšej korunoval sám seba.

Podľa zatiaľ nepotvrdených správ si Ivo urobí aj svoju vlastnú Flóru, vlastné Džezáky a uvažuje vraj aj nad tým, že si postaví vlastné Národné divadlo. Vlastne, načo sa trocháriť, Ivo si urobí celé svoje vlastné mesto. Najlepšie niekde ďaleko, napríklad v nejakej púšti. Nech sa tam vyhrá. Ako trucakcia sa údajne chystá alternatívne bratislavské Kultúrne leto. Však čo, nech je aspoň poriadna sranda. 

Dopravný podnik tiež nezaháľal a priebežne poskytoval lekcie z abecedy profesionálnej komunikácie. Najprv v Prepravnom poriadku IDS BK povedal, že bicykle v MHD prepravuje (prvá verzia). Potom informoval, že bicykle prepravuje iba v autobusoch, ale v električkách a trolejbusoch nie (druhá verzia). Potom DPB zase povedal, že teda v starých električkách a trolejbusoch áno, ale v nových nie (tretia verzia). Prepravný poriadok sem, prepravný poriadok tam

Napokon dvaja nešťastníci, šoféri DPB, zmagorení týmito úplne jasnými a konzistentnými pokynmi svojich chlebodarcov, nezobrali či vyhodili zopár cyklistov nielen z električky, ale aj z nočného autobusu (štvrtá verzia). Na to ten, čo nepobral cyklistku do busu, dostal od DPB bububu, a potom sa sťažoval, že ju nezobral preto, lebo mal v buse rozbitú fľašu a tak vôbec, že je u nich v DPB chaos. A je tu ovšem ještě verze pátá, ale tááá není dolóóóžena, podle ní ta teta byla tááta a Golem byla jeho žena (6:10)....

Okrem toho, bývalý primátor, v odbornej komunite známy ako Paradajkový Mičurin, oznámil, že kandiduje za bratislavského župana, čo možno bez stopy preháňania považovať za šírenie poplašnej správy. Keď Pán Boh rozdával schopnosť sebareflexie, Milan stál v nejakom inom rade.

Okrem toho, na telefónnych búdkach, ktoré nimi nie sú, Hríbova úderka krotiteľov múch (HÚKM) pokračovala v reklamnej kampani pod heslom "jeden raz čapil, sedem ich zabil".

Okrem toho, keď primátor alebo starosta povie, že s búraním nejakej budovy nesúhlasí, tak sa už niekde dávno rozhodlo, stavba je už prakticky zbúraná, a on sa iba snaží nestratiť politické body. Ešte budú nejaké rituálne tančeky, ale je najvyšší čas. Príďte sa rozlúčiť s Istropolisom.

Okrem toho jeden skoroprimátor toť povedal: "...pokúsiť sa stať primátorom v Bratislave, to bola povinná jazda. To by bola vojna s mafiánmi. Tam je určené, kto má dopravu, kto má odpad, kto má vodu. Skrátka, kam idú peniaze, tam sa vždy nájde stádo supov, takzvaných podnikateľov, ktorí parazitujú na verejnom rozpočte. A to sú nesmrteľní ľudia." Za Iva to už určite, ale určite neplatí. Naozaj. Fakt. Verte mi. Hádam by som vám neklamal.

Okrem toho v Petržalke šli labute po priechode cez cestu, čo po a) sem patrí, lebo zvieratko za správami musí byť, po b) je pozitívny príklad pre neorganizované diviaky v Dúbravke, a po c) žiaľ, medvedici Inge už život nevráti.

Nepríčetné mesto I, II

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.

Píše Vladimír Bednár

Potrebujeme 14 strojov. Ale najmä kvalitnú diskusiu

Vôbec nejde o počet stíhačiek. Ale o to, či obranu riadia kompetentní ľudia.


Už ste čítali?