Nepríčetné mesto IV

Autor: Pedro Oravec | 29.6.2017 o 18:05 | (upravené 30.6.2017 o 14:24) Karma článku: 11,19 | Prečítané:  8638x

Niekto chcel stavať na Mlynských nivách lanovku? A čo ste už celkom rozum potratili? Však to musel byť úplný blud!

Ivo tak dlho zvažoval ponuku Big Medie na požičiavanie bicyklov, až mu z toho vyšlo, že sa o bikesharingu dohodne so Slovnaftom. Je to skoro zázrak, uvažovať o Kate a vybrať si Zuzu, ale na magistráte to tak chodí. Ivo svojím rozhodnutím zbytočne nestresoval poslanca Uhlera, pre ktorého mám však dobrú správu. Termín zavedenia (jar 2018) a spôsob dohody so Slovnaftom (memorandum) sú také vzdialené a vágne, že dovtedy aj tak bude všetko inak. Inak, byť v tejto situácii šéfom dopravnej komisie magistrátu, tak sa cítim ako šašo. Čo sa týka Cyklokoalície, to nie je pocit.

V meste sa objavil ďalší "mohlobyč" (teda čo by mohlo byť, ale asi nebude), električka zo Zlatých pieskov do Vajnor. Podobne ako avizovanú električku z Rače do Pezinka, aj túto trať magistrát postaví v čo najkratšom čase. Hneď potom, čo opraví koľajnice v Karlovej Vsi, Ružinove a na Vajnorskej, postaví električkovú trať do Vrakune, a potom si možno spomenie aj na druhú etapu električky do Petržalky. Nezabudol som na niečo? 

Aha, ešte predtým treba opraviť koľaje na Špitálskej, kde už električky jazdia prakticky po ceste. Ivo to urobí prúdovo, teda hlavne rýchlo a povrchne, vymení koľaje a celý ten bordel okolo nechá tak, ako je. A bude dúfať, že si to nikto nevšimne. Vozovka, chodníky, cyklotrasa, obrubníky...a načo? Teta Konrad potom zase napíše niečo pekné o erroroch v Bratislave. Však na tie errory ju tam má.

Okrem toho Ivo už neuvažuje o tom, čo urobiť skôr, či opraviť most SNP, Mlynské nivy alebo koľajnice do Karlovky. Rozhodol sa opraviť aspoň vozovku na moste SNP. Most je vraj skoro v poriadku, aj keď z chodníka vidno cez diery Dunaj, ale ja tomu nerozumiem. HB Reavis tak skoro nerozkope Mlnyské nivy, lebo Bus mall shopping center začne stavať prinajlepšom asi až v zime, najprv musí predsa postaviť to, čo bude sypať. A koľajnice do Karlovky? Treba to vôbec niekomu?

Okrem toho Robo Vládny predstaví asi dvadsiatypiaty projekt rekonštrukcie kaštieľa v Rusovciach. O sto rokov sa možno začne aj samotná rekonštrukcia.

Okrem toho sa pod mostom Lafranconi, neďaleko od dúbravských diviakov, prechádzajú leguány, čo je konečne jedna pozitívna správa, najmä pre tých, ktorí by tam čakali skôr varana, krokodíla alebo anakondu. Čo nebolo, môže byť.

Malý kvíz na záver: Električka č. 6  a) bude od júla 2017 premávať do Petržalky, b) bude neskôr premávať do Petržalky, c) nebude premávať do Petržalky, d) nebude premávať vôbec.

Nabudúce Klub Pickwickovcov ... pardon, Príbeh jednej ambasády.

I, II, III

Riešenie kvízu: K dnešnému dňu platí odpoveď c). To be continued.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.

Píše Vladimír Bednár

Potrebujeme 14 strojov. Ale najmä kvalitnú diskusiu

Vôbec nejde o počet stíhačiek. Ale o to, či obranu riadia kompetentní ľudia.


Už ste čítali?