Nepríčetné mesto VI

Autor: Pedro Oravec | 27.7.2017 o 18:05 | Karma článku: 10,16 | Prečítané:  19226x

Tentoraz takmer monotematické vydanie venované najmä kusým, ale zato úplne fresh správam o kandidátoch na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja plus pár slov o lúčnych aktivitách Starého mesta. Ale možno príde aj lanovka.

Diali sa veci s kultúrou a voľným časom. Najprv Rudolf I., zhodou okolností starosta Nového mesta bratislavského, navrhol prenájom ikony jeho mestskej časti, budovy konskej železnice, lebo v nej nedokázal udržať akúkoľvek kultúrnu prevádzku.

Potom ten istý Rudolf I. Novomestský začal zalamovať rukami, pobehovať okolo budovy Istropolisu s najväčšou koncertnou sálou v republike a predvádzať bezzubé rituálne tančeky ako šaman pri umierajúcom vykrikujúc "neopúšťaj nás!".

A napokon tento pohrobok minimálne dvoch kultúrnych budov a profesionálneho divadla v jeho mestskej časti (Radošinci na Škultétyho skončili v júni 2015) predhodil voličom v župnej kampani tzv. park športu a oddychu (PŠO).

To však nie je všetko, hoci zdanlivo je tento Rudolfov nápad s novým PŠO-PKO neprekonateľný. S prehľadom a ľahkosťou profesionála Rudolfovi I. tému vyfúkol Pavol Béeská za zdatnej asistencie tety Konrad.

"Zabava graduje": Najnovšie Rudko celý bez seba kričí na Paľka, aby mu vrátil autíčko. Ako dvaja rozhádaní chlapci na pieskovisku. Výsledok bude mať na papieri (lebo nikde inde nikdy nebude) tvar Family Fun Education Sport Relax Park of Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Rudolf I. začína pred župnými voľbami tancovať aj iné tančeky, napríklad v parku Jama. Tá jama je pri Zimáku presne od toho istého roku 2010, keď Rudolf I. nastúpil do funkcie starostu. Sedem rokov Rudolfovi trvalo, kým vôbec začať stavať park. Treba mu hádam iba poradiť, že "športpark Jama" znie akosi defenzívne. Kusého sady by bol možno lepší názov.

Okrem toho, aj v staromestskej samospráve si treba dávať síce ambiciózne, ale predsa len uskutočniteľné ciele. Vymeniť, žiarovku, natrieť kúsok zábradlia, ok, možno to dáme, s odretými ušami. Ale vyrobiť z ničoho lúku na Šafku, to je naozaj už za hranicou schopností staromestského starostu. 

Apropo, kým bratislavskú ulicu, námestie, nábrežie a pod. majú v Berlíne, Mníchove, Norimbergu, Regensburgu, Karlsruhe, Paríži, Štrasburgu, Lyone, Nantes, Bordeaux, Grenobli, Saint-Denis, Pontivy, Nivelles, Luxemburgu, Trente, Potenze, Perugii, Madride, Santaderi, Vitorii-Gasteiz či Lisabone, v Bratislave nieto berlínskej, parížskej, bruselskej, luxemburskej, rímskej, madridskej či lisabonskej. Nič proti Námestiu hraničiarov, samozrejme.

Okrem toho, akoby nestačili diviaky v Dúbravke a v Krasňanoch, nejaký zatúlaný maco sa asi usídlil aj v kontajneri na Kačíne. No toto.

S lanovkou inak nič nové, lebo je uhorková sezóna, takže v meste skapal pes. Čo môže na záver správ odznieť, pretože Robo zakázali zdochnuté potkany iba na začiatku správ.

1, 2, 3, 4, 5.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.

Píše Vladimír Bednár

Potrebujeme 14 strojov. Ale najmä kvalitnú diskusiu

Vôbec nejde o počet stíhačiek. Ale o to, či obranu riadia kompetentní ľudia.


Už ste čítali?