Nepríčetné mesto VII

Autor: Pedro Oravec | 10.8.2017 o 18:05 | (upravené 11.8.2017 o 12:58) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  5096x

Dnes najmä o smelých plánoch a skvelých výsledkoch železníc, o posthumus PKO, o tom, kde sídli magistrát, a napokon krátko o jednej post mortem výstave a o jednej konine.

Na Počiatku bolo síce slovo, ale znelo NIE, Filiálka sa robiť nebude. Železnice odvtedy zbožňujú skratky. Počiatkom do dejín poslané TEN-T17 nahradili železnice postupne TIOP-om, ÓPII-om aj IROP-om. 

Železnice najnovšie oznámili, že výsledkom štúdie realizovateľnosti bude sedem nových železničných zastávok do roku 2020. Vážne, už dnes vedia, že výsledkom štúdie, ktorá má byť hotová koncom roka 2017, bude sedem terminálov. A hoci štúdia ešte nie je na svete, už teraz vyhlásia súťaž na stavbu zastávok Vrakuňa a DNV. To sa jeden z toho môže aj zblázniť. A co na to teta Konrad? Nic (rozpačitý úsmev).

ŽSR vedia čo, vedia koľko, vedia kde, vedia kedy, vedia za čo, a to všetko vedia už tak sedem rokov. V roku 2010 robili prvú štúdiu, z ktorej im vyšlo tých istých sedem terminálov. A začiatkom 2015 bolo územko na spadnutie a stavebko v príprave. Ale však prečo neoprať nejaké prašulky v ďalšej feasibility study, keď tomu aj tak nikto nerozumie. V tom všeobecnom marazme železníc sa to nejako stratí, že. A co na to teta Konrad? Nic (bezradný úsmev).

Okrem toho sa verchuška železníc dopočula, že vo svete sú stanice metra, kde vlak nezastavuje alebo ani nechodí. S ambíciou sebe vlastnou sa rozhodla urobiť si vlastnú nepoužívanú, ale honosnú stanicu Predmestie. Z hľadiska prevádzky (čítaj "našich ľudí") sú predsa najlepšie stanice, kam nikto nechodí. A co na to teta Konrad? Nic (zhovievavý úsmev).

Okrem toho Cresco, pardon, Henbury, čo to táram, Woal ukázal národu, čo bude stáť namiesto PKO. No, poviem vám, zážitok. Deväť poschodí s neprístupnými átriami. Keď si k tomu prirátame, že Ivo nemôže z jeho vlastného rozhodnutia do veci ani ceknúť, tak je to zážitok na druhú. A co Ivo? Aha, už som vravel, nic. Však ani nemôže. Ani keby chcel. Ale aj tak by nechcel.

Okrem toho, a tak celkovo, magistrát teraz sídli v budove J&T u Korbačku. Ivo si môže ten svoj Primaciálny palác tak akutát strčiť za klobúk. Električka medzi Štefánikom a novým SND bude, aj keby štatút kozmicky významnej investície nebol, lebo Korbačka sa tak rozhodol, a basta fidli. Btw, keď do tohto boomu príde nejaká poriadna kríza, nedaj Boh ako v 2008, tak tu po celom meste budeme mať aspoň desať rokov stavebné jamy a hrdzavé žeriavy.

Okrem toho tu máme aktuálnu pozvánočku pre nekrofilov:

Okrem toho na Februárke mali normálne akože o jedného koňa viac. Čím sme vyčerpali slovnú zásobu tamojších zamestnancov, ako aj tému zvieratko za správami.

123456.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.

Píše Vladimír Bednár

Potrebujeme 14 strojov. Ale najmä kvalitnú diskusiu

Vôbec nejde o počet stíhačiek. Ale o to, či obranu riadia kompetentní ľudia.


Už ste čítali?