Nepríčetné mesto XVII

Autor: Pedro Oravec | 24.3.2018 o 20:20 | Karma článku: 3,54 | Prečítané:  980x

Samozrejme, nič sa nezmení, psy štekajú, ale Ivova karavána kráča ďalej, do svojho zabudnutia. Miera jeho primátorskej impotencie, ignorancie a farizejstva je najvyššia v ponovembrovej histórii Bratislavy.

Ivo s dlhoročným vedomím, že mu v decembri 2016 (!) vyprší dvadsaťročný kontrakt s prevádzkovateľom verejného osvetlenia, koncom mája 2017 (!) vyhlásil súťaž na nového prevádzkovateľa mestských lámp, trvanie súťaže 6 krát (slovom šesťkrát!) predĺžil a napokon súťaž úplne zrušil a oznámil, že o novom prevádzkovateľovi rozhodne až budúci primátor. Podľa teórie pravdepodobnosti pri viacnásobnom opakovaní náhodného pokusu sa budú pravdepodobnejšie náhodné udalosti vyskytovať častejšie. Bratislavská parkovacia politika bola schválená v decembri 2016, ale Ivo vo februári 2018 opätovne stiahol z rokovania dodatok k štatútu Bratislavy, ktorý by jej zavedenie umožnil, a to už po dvoch posúvaniach (v apríli a v máji 2017) a po dvoch neúspešných hlasovaniach (v júni a v septembri 2017). Nemecký matematik David Hilbert na príklade posúvania hostí v hoteli s nekonečnom izieb ukázal, že všetky spočítateľné nekonečná sú rovnaké a akákoľvek manipulácia s nimi vždy ústi do nekonečna. V júni 2017 Ivo iba pripustil, že sa obnova električkovej trate do Karlovej Vsi v roku 2017 nezačne, ale v marci 2017 sa ukázalo, že Ivo stále nevie ani to, kedy sa obnova začne. Ivo iba povedal, že má túžbu a prianie, aby to bolo čo najskôr,  ale nedá sa to urobiť rýchlo a že hovoriť termíny by bolo nezodpovedné.  Za socializmu koloval vtip o Stalinovi, Chruščovovi a Brežnevovi vo vlaku, ktorý z neznámych príčin stojí v poli, a ktorého pointou bolo Brežnevovo riešenie "Zatiahnime záclonky a tvárme sa, že ideme ďalej". Ivo sa už v októbri 2016 (!) chválil tým, že v najbližších dňoch odstráni trojnožky prakticky z celého mesta. Aj Rado Staromestský sa pridal a v januári 2018 oznámil odstránenie trojnožiek zo staromestských chodníkov. V marci 2018 sú trojnožky stále alebo opäť (?) po celom meste. Vytesnením sa v psychológii rozumie obranný mechanizmus, ktorý vylučuje podnet vyvolávajúci napätie a nepokoj z vedomia, resp. obranný mechanizmus človeka proti vnútorným zážitkom viny, agresie a úzkosti. 

Súťaž na osvetlenie nula bodov. Parkovacia politika nula bodov. Záchytné parkoviská nula bodov. Obnova električky Karlova Ves nula bodov. Druhá etapa električky v Petržalke nula bodov. Rekonštrukcia Hlavnej stanice nula bodov. Zastávka pod Maderlákom nula bodov. Kvalita rekonštrukcie Špitálska nula bodov. Rekonštrukcia vozovky na Moste SNP nula bodov. Údržba a čistota chodníkov nula bodov. Údržba cyklotrás nové cyklotrasy nula bodov. Jednotka neschopnosti? Jeden Ivo.  

A ešte "zvieratko za správami":

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ROZHOVOR S DAVIDOM ENGELSOM - FÓRUM

Belgický historik: Čaká nás čo Rimanov v prvom storočí pred Kristom

K vláde majú prísť autoritárske režimy.

TECH

Chobotniciam dali extázu a sledovali ich správanie

Chobnotnice a ľudí spája chémia v mozgu.


Už ste čítali?