Nepríčetné mesto XXI

Autor: Pedro Oravec | 1.4.2019 o 16:15 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  627x

Nepríčetné mesto je späť, so starými i novými témami a s novými osobami. Dnes o Zuzke Nápravníčke, nezničiteľnej magistrátnej potemkiniáde, kamarátskom nezosobnení pokuty, o synkretizovaných Jánoch a o kábli.

Zuzana Staromestská sa rozhodla napraviť (nomen - omen?), čo pobabral predchodca Rado a vracia na Židovskú ulicu parkovanie. Bojový nácvik návratu parkovacieho stredoveku Zuzka absolvovala na Blumentálskej, kde zastavila rekonštrukciu ulice i stavbu cyklotrasy, aj keď jej úsilie zmarili vierolomní poslanci. Ťažko na Blumentálskej, ľahko na Židovskej. Zuzanka teraz uvažuje o návrate plnej premávky vrátane statickej dopravy (to je eufemizmus za parkovanie) na Michalskú, Sedlársku, Laurinskú, Panskú, Hlavné a napokon aj Primaciálne námestie. Pokrok proste nezastavíš. Mimochodom, tie upokojujúce hlúposti na Kollárku a Mickiewiczovej so Zuzankou? Zabudnite.

Magistrátny Mat(úš) zatiaľ pokračuje v tradíciách všetkých svojich predchodcov. Ten potemkinovský vírus je na magistráte taký zažratý, že ho tam chytí okamžite každý. Po meste sú stovky hrdzavých a nenatretých zábradlí a zastávkových označníkov, len Maťko akosi spozoroval, že jedno hrdzavé a špinavé zábradlie a jeden hrdzavý a špinavý označník je aj neďaleko Zimného štadióna, kde bude zase o chvíľu výprask. Tak, poďho maľovať.

Ak ste mali celú zimu pocit, že cesty a chodníky nikto od snehu a ľadu nečistil, je to úplne irelevantné, pretože aj za to faktické "nič" zaplatí magistrát pokutu ako, ehm, sviňa. Nejakých, bratu, 388 litrov. A ak bude magistrát chrumkavý, tak Úrad pre verejné čosik dá zľavu à la vojsko za polovic. Mat(úš) je samozrejme chrumkavý, a k tomu ešte odkázal, že ak niekto chce voči niekomu, koho meno sa nevyslovuje, tresnoprávne konať, tak je mu to šumafuk. Ale že teda on (voči kámošovi) konať trestnoprávne nebude. A Ivo k tomu klasicky lakonicky poznamenal, že úspechy sú samozrejme výlučne jeho a za prúsery sú zodpovedné odborné útvary magistrátu. Ale zase má to celé jednu obrovskú výhodu. Aspoň presne vieme, kam idú naše dane. A who is who.

Zvieratko za správami nemám, asi ešte spia. Ale mám jedného blázna, čo po meste píše totok. Ja tomu síce nerozumieť, ale možno niekto áno. Tak dávam na zváženie, aby tam ešte doplnil Jána Nepomuckého a Jána Ošíka.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Útecha pravého Slováka

Len si príďte, klimatické zmeny, s tak mentálne nastaveným národom, ako sú Slováci, nevybabrete!


Už ste čítali?