Nepríčetné mesto XXIII

Autor: Pedro Oravec | 12.9.2019 o 18:05 | Karma článku: 1,08 | Prečítané:  298x

Dnes o trolejbusoch na bulvári, električkách a obálkach, o piatej žene na Obchodnej, Červenej čiapočke, súlade so zákonom, a o tom, čo kto konzumuje. A o mnohom inom poučnom. O lanovke nie, lebo nebolo.

Podľa plánov a sľubov mala na Mlynských Nivách jazdiť MHD od jesene 2019. Mat(úš) odkýval HB Reavisu ročný odklad a ako judášsky groš si vypýtal kozmetické zmeny na, ehm, bulvári: miestami o meter širší chodník, namiesto dvoch miestami jedna cyklotrasa a, predstavte si to, z jedenástich jazdných pruhov miestami deväť. A, aby som nezabudol, normálne že vymaľovanie jedného priechodu pre chodcov. No, nekúp to.

Okrem toho, presne ten istý scenár Mat(úš) pripravuje v Karlovej Vsi. Celé leto magistrát informuje, ako to tam pekne postupuje, a na konci augusta - bum ho. Do konca septembra sa to nestihne, problémy na stavbe si vyžadujú nový harmonogram. Snáď len dúfať, že Mat(úš)ov predchodca mu zanechal tri obálky

Okrem toho Mat(úš) s pompou jemu vlastnou (a s každou piatou ženou po boku) otvoril kanclošku šerifov na Obchodnej. Ordinačné hodiny od 9 do 18, zhruba tak, ako sú otvorené obchody s topánkami. Inak potom v noci od 19 do 7, keď sú otvorené prevádzky pre inú cieľovú skupinu, tam vraj sedí jeden šerif a kuká na monitory. Mat(úš) pripravuje vézetenko, podľa ktorého budú občania povinní vopred sa dohodnúť s osobou, ktorá ich chce na Obchodnej zmlátiť, aby tak konala od deviatej ráno do šiestej večer.

Okrem toho, magi, hlásim, že v centre nejaký šialenec, zrejme pod vplyvom psychotropných alebo iných návykových látok, maľuje delirické zelené, oranžové a žlté kruhy, čím sa dopúšťa trestného činu poškodzovania cudzej veci. Jedine, ak, že, ehm. Tak nič.

 

Do všeobecného veselia prispela svojou hrivnou aj redakcia SME. V Bratislave je asi milión bilbordov a iných reklamných plôch v rôznom štádiu (ne)povolenia. Ako na potvoru, SME začalo zrazu akosi prekážať just 25 bilbordov na Zlatých pieskoch (iste len zhodou okolností s reklamou jednej nemenovanej politparty). Ale inak poskytuje SME výlučne iba objektívne, nemanipulované a ne(samo)cenzurované spravodajstvo. Tak, deti, hajať, a zajtra vám poviem tú o Červenej čiapočke.

Okrem toho, Mat(úš) v takom kortešačkovom pamflete, že Plán Bratislava napísal (resp. podpísal, napísal to nejaký pán, bože, odkiaľ ja len to meno poznám?) napríklad aj toto: "... aj keď  nejaký proces prebehol „v súlade so zákonom“, ani zďaleka to nemusí znamenať, že bol aj v súlade s verejným záujmom. Len formálny súlad so zákonom nestačí ... mesto ... ešte viac musí dbať na dodržanie základných princípov, ktorými sa dobré obstarávanie má riadiť. Priebeh aj výsledok celého procesu musí byť zverejnený a odkomunikovaný  verejnosti ... nestačí konštatovanie, že „zákon daný postup nezakazuje.“

A potom bum, o pol roka nato Mat(úš)ko už ako primátor popodpisuje zmluvičky s dvoma právnickými kámošmi za, bratu, skoro 200 litrov a keď to začne smrdieť, ale teda fest, tak vypustí toto: „Dôležité je povedať aj to, že sme oslovením advokátskej kancelárie Taylor Wessing na zastupovanie neporušili žiadny zákon ani iné pravidlá obstarávania.“ Ktovie, či pánovi primátorovi chutí to hnedé, čo si práve našpinil do úst. Lebo ja by som to nežral.

Jasne, že si uvedomujem, že na SME opatrne, pretože primátorskí hipsteri a podobné existencie sú tu chránený živočíšny druh. Takže na titulke SME tento blog nebude. Napriek tomu sa nedokážem ovládnuť a znovu si rypnem. Pat sem, Mat(úš) tam.

Mimochodom, čo ste čakali? Veď je to stále to isté, ĎurkoFtákoNesriVallo, stále a dookola rovnaká figúrka, biely kôň nastrčený developermi a záujmovými skupinami. Tak ako, milí voliči, spokojní, ako vás nový primátor pekne ojevall?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Opozícia neuspela, Pellegrini zostáva premiérom

O kreslo ho chceli pripraviť preto, že nenavrhol odvolať Jankovskú.

Cynická obluda

JUDr. Danko ako advokát

Predstava, že sa Andrej Danko vráti k advokácii ponúka jednu doplňujúcu otázku.

Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri

Strán, ktoré vylúčili spoluprácu so stranou bývalého ministra za Smer, pribúda


Už ste čítali?